top of page

 

    Комунальний дошкільний навчальний заклад   “Ясла-садок №73 ”Горішок” департаменту освіти маріупольської міської ради засновано в 1962 році.

Ясла-сад був побудований за типовим проектом на 115 місць (6 групових приміщень зі спальними кімнатами); До 2009 року був під відомчою належністю комбінату імені Ілліча .З 2009 року ясла-садок №73 прийнятий на баланс міського департаменту освіти міста Маріуполя.

За півстоліття плідної педагогічної діяльності в нашому дошкільному навчальному закладі створено свій стиль, традиції та особливості організації навчально - виховного процесу. Достатньо пройти світлими коридорами, заглянути в затишні групи, поспілкуватися з маленькими " чомусиками " і одразу стане зрозуміло, що тут працюють творчі люди, для яких любов до дітей є сенсом життя.

 

Метою роботи колективу є забезпечення цілісного розвитку дитини, розвиток її творчої спрямованості, розкриття потенційних можливостей при збережені дитячої субкультури та визнанні унікальності ролі дошкільного дитинства в становленні особистості.

     Організація навчально – виховного процесу здійснюється згідно з Законами України  «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про мову», «Про охорону дитинства», Базовим компонентом дошкільної освіти в  Україні.

    В україномовному дошкільному навчальному закладі №73 «Горішок» управління освіти міської ради режим роботи - п'ятиденний з 6.00 до 18.00 годин. Контингент вихованців дитячого закладу представлений  дітьми раннього 1,5 - 3 років та дошкільного 3 – 7 років. 

Правила поведінки здобувача освіти в закладі освіти

1. Щоденний ранковий прийом дитини в групу здійснює вихователь, який опитує батьків про стан здоров`я, оглядає гортань і шкіру, вимірює температуру у групі раннього розвитку дитини (в дошкільних - за показниками, в період карантину тощо.)
2. Не приводити до садочка дітей з підвищеною температурою тіла, кашлем та іншими симптомами захворювань. Хворі діти в дошкільну установу не приймаються.
3. Якщо дитина захворіла упродовж дня, вона ізолюється від здорових дітей в ізоляторі і залишається там до приходу батьків чи госпіталізації.
4. Після перенесеного захворювання діти в дитсадок приймаються тільки за наявності довідки лікаря-педіатра з вказівкою діагнозу, довготривалості та проведеного лікування, відомостей про відсутність контакту з інфекційними хворими, а також з рекомендаціями щодо індивідуального режиму кожній дитини.
5. Ранковий туалет дітей повинен проводитися вдома: батьки зобов`язані приводити дитину в дошкільний заклад чистими, охайно та по сезону одягненими.
6. Одяг у дитячих шафах зберігається окремо: пакет для чистої білизни, пакет для брудної білизни, пакет для групового та вуличного взуття, для гребінця, головного убору, спортивної форми.
7. Не дозволяється приносити в дитячий колектив та зберігати в шафах солодощі, фрукти, іграшки та інші предмети.
8. Заборонено одягати на дітей прикраси, ланцюжки, так як все це може загрожувати життю і здоров`ю дітей, бути втраченими.
9. Приводити дитину в ясла-садок не пізніше 8-15 години ранку.
10. Забирати дитину не пізніше 17.00 год. (для батьків, які оформили заяви до чергових груп - не пізніше 18.00 год.)
11. Якщо дитина захворіла або відсутня через інші причини, батьки повинні повідомити про це персонал дошкільного закладу.
12. Щодня особисто передавати і забирати дитину у вихователя, не передовіряти особам, що не досягли 16 років та особам у нетверезому стані.
13. Оплату за утримання дитини в дитячому садку необхідно здійснювати до 10-го числа місяця, так як ці кошти ідуть на закупівлю продуктів харчування для дітей.
14. Одягати дітей слід по сезону в залежності від температури повітря, в групі - в одно- двошаровий одяг, шкарпетки, взуття із задником. Слід пам`ятати, що від одягу залежить комфортний стан дитини, її гарний настрій, стан здоров`я.
15. Конфліктні ситуації не слід вирішувати у присутності дитини, так як це травмує її психіку.
16. Поважати права педагога, не допускати нетактовної поведінки по відношенню до працівників ясла-садка, дотримуватись морально-етичних норм і загальноприйнятих правил спілкування.
17. Якщо дитині сподобалася іграшка свого однолітка, слід чемно попросити її у нього.
18. Не можна брати іграшки, дидактичні посібники без дозволу вихователя.
19. Діти дошкільного віку повинні звертатися до дорослих по імені та по батькові.
20. Обладнання групи, іграшки, дидактичні посібники, книги, спортивний інвентар не можна ламати.
21. Про всі зауваження щодо роботи закладу повідомляти вихователя або завідувача.
22. Виконувати правила внутрішнього розпорядку

Фактична кількість осіб, які виховуються в ЗДО на 01.01.2022 року - 128 дітей

bottom of page